Чајно Дрво Шампон против првут

360 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Контрола на првутот.

За секој тип на коса – специјална формула со етерични масла од чајно дрво и рузмарин, особено погодна при првут и опаѓање на косата. Ја подобрува циркулацијата и исхраната на влакното. Резултатот е чиста и убава коса.

Употреба: намокрете ја  косата и нанесете рамномерно по скалпот. Масирајте со лесни кружни движења до пенење, почекајте 2-3 мин. Исплакнете со вода. Нанесете повторно, ако е потребно. За максимален ефект,ползувајте го шампонот 2 пати седмично.

Етеричното масло от чаjно дрво е многу ефективен природен лек при мрсна и проблематична кожа, заздравува и ја матира масната кожа, го контролира замастувањето.

Конкрет от роза -дејствува антисептично,  го потпомага зараснувањето на рани, белези, акни.

250ml