Билен Сапун Magnolia & Rose Petals 120gr

150 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Билен Сапун Magnolia & Rose Petals

Сапун со деликатна цветна арома на магнолија и роза, која благотворно делува на сетилата и создава чувство на свежина и чистота.

Погоден за секојдневна употреба.

 

Билниот сапун MAGNOLIA AND ROSE PETALS содржи:

Шеа путер – богат со витамини и масни киселини. Маслото е природен навлажнувач на кожата и има омекнувачки, подмачкувачки и кондициони својства. Дејствува реструктуирирачки врз епидермисот и ја одржува еластичноста на кожата. Во сапун, шеа путерот додава финост и изобилство на сапунската пена.

Какао путер – природен стимуланс кој ја забрзува клеточната размена, го подобрува , ја подобрува хидратацијата, дава сјај и глаткост и ја одржува еластичноста на кожата. Тој е извор на природни антиоксиданси. Дава кадифена текстура на сапунот и сапунската пена.

Ливчиња од цвет од роза – исушените ливчиња од цвет од роза се мек ексфолијант, декоративна и тонирачка состојка. Тие го надополнуваат нежниот мирис на сапунот и пријатно ја галат кожата.

120гр