Flip book element

ГРАТИС Органска вода од роза со колекција Хијалурон

1,269 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Добиј ГРАТИС Органска вода од роза 125 мл со пазарење на кремите од колекцијата Хијалурон

  1. Дневен крем за лице 50 мл
  2. Ноќен крем за лице 30 мл
  3. Серум за лице 50 мл
  4.  ГРАТИС Органска вода од роза 125 мл во вредност од 487 денари.

 

 

Повеќе

АКЦИЈА Измивен крем за лице + дневен крем Гарденија и роза

954 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Акција – крем за лице + крем за миење лице од колекцијата Матични клетки од гарденија и роза

Деликатен кон кожата на лицето, измивен крем кој ја чисти длабински, без да ја суши. Масло од шиа ја омекнува и потхранува кожата, а розовата вода ја штити од воспаленија.

 

50 ml+100мл

Повеќе

Хидратантна маска за лице 75ml

217 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Маска за лице

Хидратантна маска за лице

Ја чисти и отстранува нечистотијата, оставајќи чувство на кадифена мекост.
Калта од Мртво Море нежно ја ексфолира кожата на лицето и ги отстранува мртвите клетки, длабински ги чисти порите и го апсорбира вишокот на себум.
Во комбинација со никотинамидот ги нормализира функциите на сувата кожа и помага за подобра хидратација.

75 мл

SKU: 6470-1 Категории: ,
Повеќе

Органска розова вода ROSA DAMASCENA 100ml

427 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Органски Води

Органска розова вода ROSA DAMASCENA

Органската вода од роза ROSA DAMASCENA е дестилирана од свежо цвеќе на Роза Дамаскана. Ја тонира и освежува кожата, ја подобрува циркулацијата на крвта и го одржува балансот на водата. Маслото од роза содржано во него има дезинфекциско и анти-бактериско дејство.
Има класичен мирис на Роза Дамаскана. Доаѓа во темно шише со спреј, погодно за употреба. Темното стакло го штити производот од сончева светлина и ги продолжува неговите својства. Пакувањето не дозволува контаминација на содржината и е крајно практично.
Начин на употреба: нанесете ја розовата вода директно на кожата.

100 мл

Повеќе

Органска розова вода ROSA CENTIFOLIA 100ml

427 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Органски Води

Органска розова вода ROSA CENTIFOLIA

Органската вода Роза Центифолија е дестилирана од свежо цвеќе на Роза Центифолија. Има смирувачки ефект, ја подобрува состојбата на кожата и ја штити од сушење. Чисти, омекнува и навлажнува.
Има нежен овошен-цветен, розов мирис. Доаѓа во темно шише со спреј, погодно за употреба. Темното стакло го штити производот од сончева светлина и ги продолжува неговите својства. Пакувањето не дозволува контаминација на содржината и е крајно практично.
Начин на употреба: нанесете ја розовата вода директно на кожата.

100 мл

Повеќе

Органска розова вода ROSA ALBA 100ml

427 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Органски Води

Органска розова вода ROSA ALBA

Органската вода ROSA ALBA се дестилира од свежо цвеќе од бели рози. Има смирувачкo и антиинфламаторно дејство, ја чисти кожата и нежно ја парфимира.
Има нежен, розов мирис со свежи зелени ноти. Доаѓа во темно шише со спреј, погодно за употреба. Темното стакло го штити производот од сончева светлина и ги продолжува неговите својства. Пакувањето не дозволува контаминација на содржината и е крајно практично.

100 мл

Повеќе

Органска Лавандoва вода LAVENDER 100ml

427 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Органски Води

Органска лавандова вода LAVENDER

Органската вода од лаванда е дестилирана од цвеќињата на ЛАВАНДУЛА АНГУСТИФОЛИЈА МИЛ, одгледувана во еколошки чиста област во близина на селото Тарничене, Казанлак. Растенијата и почвите од лаванда не се третираат со пестициди, ѓубрива и други синтетички препарати. Органската вода од лаванда има смирувачки и освежувачки ефект. Има анти-воспалителни својства, ја навлажнува и ја тонизира кожата. Доаѓа во темно шише со спреј, погодно за употреба. Темното стакло го штити производот од сончева светлина и ги продолжува неговите својства. Пакувањето не дозволува контаминација на содржината и е крајно практично

100 мл

Повеќе

Филер за лице NIACINAMIDE

377 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Филери за лице – Рефан

Филер за лице NIACINAMIDE

Никотинамид го регулира производството на себум, го забрзува обновувањето на кожата со стимулирање на формирање на колаген и еластин. Ги нормализира функциите на сува кожа, ги прави порите помалку видливи и го осветлува тенот. Исто така познат како ВИТАМИН Б3 и ВИТАМИН ПП. Филерот може да се користи самостојно или пред дневниот и ноќниот крем за лице. Комбинирајте со производи од серијата „АНТИСТРЕС“ од РЕФАН.
За оптимален ефект, користете пред крем.
Начин на употреба: Нанесете 2-3 капки на чиста и сува кожа наутро и навечер, избегнувајќи контакт со очи.
10 ml
Повеќе

Create a Flip Book for any product category. You can also select custom posts.